O pratelném papíře (washpaperu)

Pratelný papír má mnoho podob a barevWASHPAPER, PRATELNÝ PAPÍR, VEGANSKÁ KŮŽE

Co to tedy vlastně je?

Dnes si povíme příběh, co to vlastně ten washpaper je. Jak už název napovídá, jedná se o pratelný papír. Schovává se však za více přezdívkami. Třeba snappap, krafttex, kraftový papír, veganská kůže...Poznali jste nějaký? :) Pokud stále tápete, máme pro vás ještě jednu nápovědu.
Legendární džíny Levi´s zná asi každý, a hádejte jaký mají štítek na kalhotech zezadu? Přesně tak, jedná se o washpaper.

 Jak vzniká pratelný papír?

 
Už jeho původ dává tušit, že jde o něco výjimečného. Vzniká v Evropě, výlučně z hospodářství kontrolované těžby dřeva, společností s etickou odpovědností. Svým způsobem je to odpad, který vzniká při zpracování dřeva.
Celulóza se  poté smíchá s latexem (cca 2%) a tradá máme tady skvělý materiál, který je upcyklovaný, ale přitom mu to nic neubírá na kráse ani vlastnostech. Poté se papír obarví, některé dokonce postarší, tím získá pomačkanější vzhled a více tak připomíná právě kůži.
 
No posuďte sami. Je lehký,  pevný, odolný a  nemění tvar. Na omak je hebký. Časem získává žádanou patinu. Nemusíte se jej bát, vydrží toho hodně, ale jako každý materiál, ať je to látka nebo pratelný papír - je náchylný na mechanické poškození. Pozor na ostré předměty.
Když k tomu všemu přimícháme i nějaké fakta, například, že výroba splňuje ekologické principy a má certifikát GOTS (Global organic textile standart) máme tady materiál budoucnosti.
 
Pratelný papír si hravě s vodou poradí Pratelný papír si s vodou hravě poradí. Papír se nerozpustí, neroztrhne, neztratí svůj tvar ani barvu. <3

Každý si na něm najde to své, proč zrovna on!

  • Pro milovníky zvířat - zastoupí pravou kůži na batozích bez mrknutí oka.
  • Pro eko nadšence - upcyklovaný a recyklovatelný materiál.
  • Pro ty, co milují design - krásný, neokoukaný vzhled a nové možnosti využití.
  • Pro ty, co se snaží žít udržitelně, v duchu zero waste.
  • Pro všechny, co chtějí žít zodpovědně k sobě samým a naší planetě.
  • Pro ty, co se chtějí odlišit.
  • Pro nás všechny vznikl tento materiál, který začíná být čím dál zajímavější a známější.

 


Pojďme se spolu podívat, co jsem pro vás vytvořily. Kup si svou Kar.Mu. ;)